O nás

Jsme společnost se sídlem ve Volyni u Strakonice v Jihočeském kraji, avšak ohňostroje provádíme po celé České Republice. Pro svou činnost využíváme osvědčených výrobků z Číny, ale zařazujeme do ohňostrojů i výrobky z Japonska, Itálie a Španělska. Všechny výrobky jsou schválené ČÚZZS a prověřené na stovkách našich projektů. K odpalu využíváme výhradně elektrického roznětu. Naší specialitou jsou výškové ohňostroje, odpalované ze střech a věží, a ohňostroje odpalované z vodní hladiny, kdy jako odpaliště používáme vlastní ponton. Ponton si je od nás také možno zapůjčit na různé akce a lze jej využít jako vodní pódium, molo či další.

Jsme schopni pro vás připravit ohňostroj či pyrotechnickou show v různých cenových relacích dle Vašich přání a požadavků.

Ohňostroje a ohňostrojné práce prováděné firmou SFD-pyro jsou pojištěny u České pojišťovny.

Historie

Společnost SFD-pyro byla založena v roce 2010 Milanem Skálou, který se zábavní pyrotechnikou zabývá již od roku 1994. V té době teprve sbíral zkušenosti u několika firem, které vznikly v česku po roce 1990 a zabývaly se jak prodejem zábavní pyrotechniky, tak i přípravou a realizací ohňostrojů a ohňostrojnými pracemi.

V roce 2000 absolvoval kurz „Odpalovač ohňostrojů“, aby mohl z pozice kvalifikovaného pracovníka odpálit pod hlavičkou nejmenované firmy první větší ohňostroj. Na ten opravdu svůj první, počínaje smlouvou, přes přípravu scénáře, stavbu ohňostroje a odpalem konče, si ale musel počkat do r. 2002, kdy se prolomila bariéra nedůvěry v člověka bez referencí. V té době začal s pomocí několika kamarádů působit jako samostatná firma, při zachování dobrých vztahů a spolupráce s lidmi, kteří ho k této činnosti přivedli, a která trvá dodnes. Od té doby byl původní název “Milan Skála – Ohňostroje a interiérové pyroefekty“ několikrát pozměněn a v roce 2010 vzniklo SFD-pyro.